Sport

Roma në finale të Ligës së Evropës

 

Roma është kualifikuar në finalen e madhe të Ligës së Evropës.

Roma barazoi pa gola si mysafire e Bayer Leverkusenit dhe u kualifikua për shkak të fitores si vendase javën e shkuar.