Sport

Ruedigeri “fantastik” e mban Haalandin të heshtur në Bernabeu

 

Në njërën prej hapësirave të zonës VIP në stadiumin “Santiago Bernabeu”, babai i sulmuesit Erling Haaland shkëmbeu ofendime me tifozët e Real Madridit dhe duhej të nxirrej jashtë nga sigurimi.

Poshtë në fushë, djali i tij u kontrollua nga mbrojtësit e Real Madridit dhe nuk mund të kishte shumë ndikim në lojë. Ishte një natë zhgënjyese për norvegjezin Haaland në barazimin 1:1 e së martës mbrëma ndërmjet Cityt dhe Real Madridit në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve.