Sport

Trepça kërkon fitoren e dytë, Peja barazimin e serisë finale

 

Drilon Hajrizi e ka parasysh se Trepça nuk do ta ketë aspak të lehtë ndeshjen e dytë të serisë finale të plejofit të Superligës së Kosovës në basketboll ndaj Pejës. Hajrizi thekson se kjo përballje do të jetë shumë e vështirë për faktin se luhet në Pejë dhe ekipi vendas është maksimalisht i motivuar për të reaguar pas humbjes që e pësoi në ndeshjen e parë në Mitrovicë, të mërkurën. Basketbollistët e Pejës pritet ta kenë përkrahjen e fuqishme të tifozëve vendas, si Trepça në ndeshjen e parë.

Megjithatë Drilon Hajrizi insiston se Trepça është përgatitur në çdo aspekt për ndeshjen në Pejë dhe udhëton për fitore. Triumfi në Pejë do të bënte që Trepça të ishte vetëm një fitore larg titullit të kampionit, sukses që nuk e ka arritur prej vitit 2012.