Sport

Prishtina 01 fiton Kupën e Kosovës në futsall

 

Prishtina 01 e ka fituar Kupën e Kosovës në futsall. Të enjten mbrëma në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në Prishtinë, kryeqytetasit e udhëhequr nga trajneri Haki Ahmeti, mposhtën në finale Liqenin e Drenasit me rezultatin 2:0.

Për Prishtina 01 ishte triumfi i dytë në garën për Kupë të Kosovës në futboll të sallës. Për herën e parë Kupën e kishte fituar para tre vjetësh.