Sport

Muriqi i pandalshëm, synon edhe disa gola deri në fund të edicionit

 

Plot pesë muaj Mallorca nuk kishte fituar pikë në udhëtim në La Liga. Më 6 nëntor kishte fituar 2:0 si mysafire e Villarrealit, ndërsa Vedat Muriqi kishte shënuar një gol dhe kishte përgatitur një tjetër.

Pikë të reja në udhëtim, Mallorca fitoi të dielën. Dhe sërish sulmuesi kosovar ishte protagonist. Mallorca luajti 3:3 ndaj Valladolidit, ndërsa Muriqi shënoi golin e barazimit në minutën e 94-t. Ai realizoi penallti të cilën e siguroi vetë. Muriqi shënoi edhe për 1:1 në minutën e 53-të, me goditje me kokë.