Sport

Vazhdojnë problemet te Tottenhami

Foto: AP
 

Drejtori menaxhues i Tottenhamit, Fabio Paratici, mund të largohet nga roli i tij në skuadër, pasi FIFA ia ka zgjeruar dënimin e tij në tërë botën.

Paraticit iu dha dënim prej 30 muajsh në muajin janar në Itali, pasi ish-klubi i tij, Juventusi, u shpall fajtor për parregullsi financiare, dhe për këtë arsye u dënua me heqjen e 15 pikëve.