Sport

Arsenali insiston për Caicedon

 

Arsenali nuk është dorëzuar në garën për transferimin e mesfushorit Moises Caicedo nga skuadra e Brightonit. Mësohet se Arsenali ka bërë gati një ofertë prej 60 milionë eurosh për ta siguruar Caicedon në fund të këtij sezoni.

Arsenali ka kohë që po e kërkon Caicedon, por Brightoni deri më tani i ka refuzuar të gjitha ofertat. 21-vjeçari po vlerësohet lart për paraqitjet e tij këtë sezon në Premier League dhe po pëlqehet nga trajneri Mikel Arteta.