Sport

Kroatët shkruajnë për rritjen e Rrahmanit: U shit për dy milionë, tani vlen 25 milionë

 

Sajti i njohur kroat, index.hr, ka shkruar të hënën për rritjen e hatashme të mbrojtësit të Kosovës, Amir Rrahmani. Rrahmani një pjesë të karrierës e kishte kaluar në Kroaci. Nga Partizani i Tiranës në vitin 2015 ishte transferuar te Spliti.

Një vit më vonë e mori Dinamo e Zagrebit, që ndërkohë e huazoi për një edicion te Lokomotiva e Zagrebit. Mbrojtësi kosovar në vitin 2019 kaloi nga Dinamo te Verona. Tani është te Napoli dhe po shkëlqen. Rrahmani vlerësohet prej lojtarëve bartës të Napolit që po marshon drejt titullit të kampionit.