Sport

Viniciusi sërish shënjestër e fyerjeve raciste, La Liga nis hetimet

Vinicius - Real Madrid
Foto: AP
 

Sulmet ndaj brazilianit Vinicius Junior nuk kanë të ndalur. Ato vazhduan në Spanjë gjatë fundjavës, me sulmuesin brazilian që u vu sërish në shënjestër të ofendimeve raciste në një ndeshje të ligës.

Liga spanjolle tha të hënën se ka nisur hetimet për këtë fyerje, pasi imazhet televizive treguan se dikush e quajti atë majmun gjatë humbjes 1:0 të Real Madridit në Mallorca, të dielën. Vinicius gjithashtu u ofendua pas ndeshjes kur u ndal për të pozuar dhe për të dhënë autografe për tifozët.