Sport

Jefferson, amerikan i ri i Pejës

 

Peja ka reaguar pas formës së dobët në xhirot e fundit. Të dielën mbrëma klubi pejan ka njoftuar se ka angazhuar basketbollistin amerikan, Marvin Jefferson.

Ai është i gjatë 206 centimetra dhe luan nën kosh.