Sport

Roma kthehet te fitorja pas dy disfatave

 

Pas humbjes nga Napoli në Serie A dhe eliminimit nga Kupa e Italisë nga Cremonese në mesjavë, Roma e Jose Mourinhos është kthyer te fitorja në elitën e futbollit italian.

Roma të shtunën fitoi ndaj Empolit në xhiron e 21-të, 2:0.