Sport

Emërllahu e Firmino dënohen me nga dy ndeshje moslojë

 

Lindon Emërllahu i Ballkanit dhe Alef Firmino i Llapit, janë dënuar me nga dy ndeshje moslojë nga Komisioni Disiplinor i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK).

Dy futbollistët patën një kacafytje mes veti në fund të ndeshjes së Superkupës së Kosovës që u zhvillua muajin e shkuar në Antalia të Turqisë.