Sport

Raphinha nuk largohet nga Barcelona

 

Sulmuesi i krahut, braziliani Raphinha, do të jetë pjesë e Barcelonës edhe pas sezonit aktual. Përkundër spekulimeve për largimin e tij në verë, te Barcelona janë të vendosur që mos ta shesin Raphinhan, i cili ka pasur një fillim të vështirë te klubi spanjoll.

Është trajneri Xavi Hernandez, i cili ka besim të plotë në 26-vjeçarin dhe ka kërkuar mbajtjen e tij edhe për sezonin e ardhshëm.