Sport

Ancelotti thotë se Reali nuk pati nevojë të forcohet në janar

 

Skuadra e Real Madridit nuk e bëri asnjë lëvizje në afatin kalimtar të janarit, ndërsa trajneri Carlo Ancelotti ka thënë se ekipi nuk pati nevojë për përforcime.

Trajneri italian ka insistuar se Reali ka fond të mjaftueshëm lojtarësh për këtë sezon përkundër disa lëndimeve dhe për këtë arsye nuk ka kërkuar ndonjë përforcim shtesë gjatë dimrit.