Sport

Konate i mungon Liverpoolit ndaj Realit

 

Mbrojtësi Ibrahima Konate pritet t’i mungojë Liverpoolit në ndeshjen e parë të 1/8 të Ligës së Kampionëve kundër Real Madridit.

“The Athletic” ka njoftuar se Konate ka pësuar lëndim të muskulit të këmbës dhe është i detyruar të pauzojë të paktën për tri javë.