Sport

Bayerni ende pa fitore këtë vit dhe në kërkim të përgjigjeve

Thomas Muller i zhgenjyr pas humbjes se Bayernit
Foto: AP
 

Bayern Munichu nuk ka fituar ende asnjë ndeshje këtë vit. Fuqia bavareze ka parë që epërsia e saj në Bundesligë të zvogëlohet nga katër pikë sa ishte para Kupës së Botës në vetëm një që nga vazhdimi i ligës.

Tri barazime në po aq ndeshje – të gjitha me rezultatin 1:1 – me Leipzigun, Koelnin, pastaj Eintracht Frankfurtit të shtunën, kanë shtuar presionin mbi trajnerin Julian Nagelsmann përpara fazës vendimtare të edicionit. Bayern viziton Mainzin në raundin e tretë të Kupës së Gjermanisë të mërkurën, dy javë para udhëtimit në Paris për t’u përballur me Paris Saint-Germainin në ndeshjen e parë të 1/8 së finales të Ligës së Kampionëve.