Sport

Vëllaznimi kthehet te fitorja

 

Klubi i basketbollit, Vëllaznimi e ka fituar duelin e xhiros së 20-të në udhëtim te Ponte Prizreni. Skuadra nga Gjakova e fitoi duelin e parë pas tri disfatave të njëpasnjëshme, ndërsa Ponte Prizreni që kishte gjashtë disfata para fitores në xhiron e kaluar, u mposht sërish në vendin e vet.

Takimi i zhvilluar të shtunën në palestrën “13 Qershori” në Suharekë, u mbyll me shifrat 91:86 në të mirë të Vëllaznimit, pas vazhdimit prej pesë minutash. Prizrenasit e nisën mirë ndeshjen dhe e fituan çerekun e parë me një pikë epërsi, 17:16.