Sport

Leipzigu fiton dhe vazhdon serinë e jashtëzakonshme pa humbje

 

Leipzigu ka kaluar në pozitën e dytë të Bundesligës gjermane. Futbollistët e këtij ekipi mposhtën të premten mbrëma Stuttgartin me rezultatin 2:1, për ta vazhduar serinë e jashtëzakonshme pa humbje.

Leipzigu ka 16 ndeshje në të gjitha garat që nuk ka pësuar disfatë. Dhe formën e mirë e vazhdoi edhe në kuadër të xhiros së 18-të të Bundesligës.