Sport

Infantino: Botërori në Katar, më i miri ndonjëherë

Gianni Infantino
 

Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino lëshoi një mesazh përmbyllës të Katar 2022 të hënën, duke e përshkruar atë si “Kupën e Botës më të mirën ndonjëherë”. Ai ka uruar uruar Argjentinën për titullin e tretë të Kupës së Botës, të cilën e fitoi të dielën ndaj Francës pas ekzekutimit të penalltive.

Ai nderoi gjithashtu nënkampionen Francën, vendin e tretë Kroacinë, Marokun që zuri vendin e katërt dhe gjithë shtetet pjesëmarrëse. Infantino falënderoi nikoqirin e Kupës së Botës Katarin që lejoi tifozët e 32 vendeve të Botës të festojnë në mënyrë paqësore dhe të gëzuar së bashku në Katar.