Sport

Messi e kalon Ronaldon në Instagram

 

Lionel Messi ka thyer rekordin e Cristiano Ronaldos për postimin më të pëlqyer në Instagram nga një sportist. Postimi festiv mori më shumë se 46 milionë pëlqime, duke vendosur një rekord të ri për një postim të një sportisti.

Postimi i Cristiano Ronaldos para Kupës së Botës me një imazh të tij dhe Messit duke luajtur shah, arriti pothuajse 42 milionë pëlqime. Messi dhe Ronaldo kanë thyer rekordet e njëri-tjetrit për postime më të pëlqyera në rrjetet sociale për disa kohë.