Sport

Batistuta nuk kishte besuar në shkëlqimin e Messit

 

Ish-sulmuesi i Argjentinës, Gabriel Batistuta, ka folur për Lionel Messin dhe statistikat të cilat ai mund t’i thyejë të dielën.

Batistuta i është gëzuar sukseseve të yllit argjentinas, ndërsa beson se Argjentina mund ta ngre lartë trofeun e Botërorit.