Sport

Ronaldo nuk tërhiqet nga Portugalia

Foto: Associated Press/AP
 

Cristiano Ronaldo nuk do të tërhiqet nga Përfaqësuesja e Portugalisë, por do të vazhdojë të jetë pjesë e saj të paktën edhe për dy vjet tjera. Mediumet portugeze kanë raportuar të martën se Ronaldo ka vendosur të jetë pjesë e Portugalisë deri në Evropianin 2024.

Mësohet se Ronaldo është i bindur se ende mund të jetë lojtar i rëndësishëm te Portugalia dhe për këtë arsye ka vendosur ta vazhdojë karrierën ndërkombëtare.