Sport

Reali nis “sulmin” për Bellinghamin

Jude Bellingham
 

Te Real Madridi janë të vendosur për ta transferuar mesfushorin Jude Bellingham në fund të këtij edicioni. “Marca” ka shkruar të hënën se Reali së shpejti pritet t’i nis kontaktet me Borussia Dortmundin për kartonin e tij.

Bellingham ishte ndër më të dalluarit te Anglia në Kupën e Botës, ku në pesë ndeshje të luajtura ka shënuar një gol dhe ka bërë një asistim. Anglia u eliminua në çerekfinale nga Franca, ndërsa Bellingham ka tërhequr edhe më shumë vëmendjen e skuadrave të mëdha të Evropës.