Sport

Calhanoglu: Ronaldo duhet të respektohet gjithmonë

Cristiano Ronaldo - Katar 2022 - Portugalia
 

Mesfushori i Interit, Hakan Calhanoglu, ka dërguar mesazh përkrahjeje për Cristiano Ronaldon, pasi Portugalia u eliminua nga Kupa e Botës në Katar.

Pesë herë fituesi i “Topit të Artë” u eliminua në turne dhe kontribuoi me vetëm një gol deri në çerekfinale. Ronaldo shënoi kundër Ganës në ndeshjen hapëse të fazës grupore. Ai luajti 39 minuta në disfatën 1:0 nga Maroku në çerekfinale, dhe u largua mes lotësh nga skena e Botërorit.