Sport

Reagon FHK-ja pas provokimeve të serbëve

 

Federata e Hendbollit të Kosovës (FHK), ka reaguar të premten pas provokimit të tifozëve serbëve në ndeshjen e luajtur në Slloveni mes Gorenje Velenje dhe Partizanit, ky shfaqën flamurin provokues për të cilin FIFA e gjobiti ditë më parë Federatën e Futbollit të Serbisë.

Në fakt, presidenti i FHK-së, Eugen Saraçini, i ka shkruar letër Federatës Evropiane të Hendbollit dhe drejtuesve të saj.