Sport

Holanda me 1400 shikues kundër Argjentinës

 

Rreth 90 mijë ulëse ka stadiumi “Lusail”, por vetëm 1400 tifozë do ta përkrahin nga tribunat Holandën kundër Argjentinës në çerekfinale të Kupës së Botës.

Federata e Futbollit të Holandës njoftoi se 1000 bileta ka shitur për tifozët e saj për ndeshjen e së premtes dhe gjithashtu 400 kanë blerë nga FIFA në ditën e fundit të shitjes së biletave, raporton “Bild” të enjten.