Sport

Wimbledoni gjobitet me mbi 800 mijë funte për ndalimin e tenistëve rusë e bjellorusë

 

Shoqata e Tenisit në Britani të Madhe (LTA) është gjobitur me 820,000 funte nga Asociacioni i Profesionistëve të Tenisit (ATP) për ndalimin e lojtarëve meshkuj rusë dhe bjellorusë nga ndeshjet e kësaj vere.

Ndalimi u vendos si reagim ndaj pushtimit rus të Ukrainës, raportoi BBC-ja të mërkurën.