Sport

Italia, Spanja e Gjermania ndajnë një rekord të turpshëm

Foto: Associated Press/AP
 

Italia, Spanja dhe Gjermania nuk e kanë fituar asnjë ndeshje të fazës nokaut qëkur e kanë ngritur lartë trofeun më të çmuar në futboll.

“Azzurrët” u bënë fitues të Kupës së Botës në vitin 2006 nën drejtimin e Marcello Lippit, duke e mposhtur Francën në penallti, në finalen e paharruar në Berlin.