Sport

Yakin flet për rëndësinë e Shaqirit dhe Xhakës te Zvicra

 

Selektori i Zvicrës, Murat Yakin, ka folur për rëndësinë e Xherdan Shaqirit dhe Granit Xhakës te Zvicra. Ai ka thënë se është i kënaqur me paraqitjen e dy futbollistëve shqiptarë në të kaluarën, por edhe gjatë Botërorit në Katar.

Shaqiri dhe Xhaka janë liderë te Zvicra.