Sport

Xhaka: Është koha për ta harruar Botërorin

Granit Xhaka feston me fanelle te Ardon Jasharit
 

Mesfushori me prejardhje shqiptare i Zvicrës, Granit Xhaka, ka thënë se do ta harrojë Kupën e Botës pasi përgatitet të rikthehet me Arsenalin, me të cilin po kalonin në një formë të jashtëzakonshme këtë sezon.

Zviceranët u mundën 6-1 nga Portugalia në 1/16 të martën mbrëma dhe u eliminuan.