Sport

Maroku për herë të parë në çerekfinale, e eliminon Spanjën

FOTO: AP
 

Maroku ka shkruar histori të martën mbrëma në Kupën e Botës. Maroku për herë të parë është kualifikuar në çerekfinale. Në një të tetën e finales e ka eliminuar Spanjën, një prej favoriteve të Botërorit në Katar.

Ndeshja është vendosur me penallti, pasi koha e rregullt dhe vazhdimet nuk dhanë gola.