Sport

Lewandowski nuk e shqyrton pensionimin nga Polonia

 

Kapiteni i Polonisë, Robert Lewandowski ka refuzuar të konfirmoj nëse ndeshja kundër Francës është e fundit në Kupën e Botës dhe për përfaqësuesen polake.

Polonia u eliminua në 1/8 e finales nga Franca të dielën, pasi u mposht 3:1. Sulmuesi i Barcelonës shënoi golin e vetëm nga penalltia për polakët.