Sport

Ish-mbrojtësi i Liverpoolit flet në superlativ për Shaqirin e Xhakën

Foto: AP
 

Mbrojtësi i dikurshëm i Liverpoolit, Stephane Henchoz ka vlerësuar shumë lartë paraqitjen e Shaqirit dhe Xhakës në ndeshjen ndaj Serbisë.

Henchoz është zviceran, ndërsa për Liverpoolin ka luajtur nga viti 1999 deri në vitin 2005. Për Zvicrën i ka 72 ndeshje, ndërsa është ekspert i gazetës “Blick” për përfaqësuesen helvetike.