Sport

Selektori serb flet për Xhakën

FOTO: AP
 

Selektori i Serbisë, Dragan Stojkoviq, e ka konsideruar si normale atë që ndodhi mes Granit Xhakës dhe futbollistëve serbë gjatë ndeshjes së sotme.

I pyetur se a ka pasur ofendim ndaj lojtarëve serbë nga kapiteni i Zvicrës, Stojkoviq u shpreh: "Ndoshta, nuk mund t'ju them saktësisht se çfarë ka ndodhur. E dini, ndonjëherë lind tension, shkëmbehen fjalë të këqija, nuk është asgjë e veçantë, gjithçka është normale”.