Sport

Stojkoviqi i vogël shau shqiptarët, por largohet kokulur nga Botërori

Selektori i Serbisë, Dragan Stojkoviq, ka treguar fytyrën e vërtetë të antisportistit. Pasi Serbia shënoi golin e dytë, Stojkoviqi shau shqiptarët derisa festonte.

Por festa nuk i zgjati shumë. Shaqiri e Xhaka me shokë fituan 3:2 dhe dërguan Stojkoviqin dhe serbët tjerë në shtëpi.

Mediat kroate kanë shkruar se sjellja e Stojkoviqit është skandaloze.

Për herë të dytë provokimeve të rënda të serbëve, madje edhe sharjeve, u përgjigjen Shaqiri e Xhaka që bënë krenarë miliona shqiptarë.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Sportal.rs (@sportal_srbija)