Sport

Xhaka e Shaqiri titullarë ndaj Serbisë

 

Kapiteni Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri do të startojnë te Zvicra për ndeshjen kundër Serbisë, që zhvillohet në kuadër të Grupit G. Kjo ndeshje nis në orën 20:00 dhe zhvillohet në “Stadium 974”.

Shaqiri është kthyer në formacion pas mungesës ndaj Brazilit për shkak të një shqetësimi në muskulin e kofshës.