Sport

Koreja e Jugut shënon gol në minutën e 91-të dhe kualifikohet

FOTO: AP
 

Vazhdojnë ndeshjet dramatike në Kupën e Botës në Katar. Koreja e Jugut të premten fitoi 2:1 ndaj Portugalisë për të bërë vend në fazën nokaut të Botërorit.

Golin e fitores, jugkoreanët e shënuan në minutën e 91-të. Ishte superylli korean, Heung-min Son që vrapoi në kundërsulm. Ai pasoi për Hwang Hee-chan që shënoi golin e festës së madhe.