Sport

Ja çfarë mendojnë shqiptarët dhe serbët që jetojnë në Zvicër për duelin mes Zvicrës e Serbisë

 

Provokime, urrejtje dhe zemërim – këto kanë qenë emocionet pas takimit të fundit mes Zvicrës dhe Serbisë në Botërorin 2018. Në fokus te skuadra zvicerane ishin Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri me gjestin e shqiponjës dykrenore dhe me rrënjë në Kosovë. Të dy vendet do të takohen sërish të premten, ndërsa sajti “20 Minuten” ka folur me njerëz me rrënjë në këto vende për duelin.

Riola Xhemaili