Sport

Arabia Saudite largohet nga Botërori me kokën lart

 

Nga një fitore përcaktuese e gjeneratave ndaj Lionel Messit dhe Argjentinës, deri te raportet e fundit se Cristiano Ronaldo së shpejti mund të jetë duke luajtur futboll në mbretëri, Arabia Saudite ka shkaktuar një sensacion në Kupën e Botës.

“Skifterat e gjelbër” nuk kanë asgjë për t'u turpëruar pasi u eliminuan pas humbjes 2:1 ndaj Meksikës të mërkurën. Ekipi me renditjen e dytë më të ulët në turne, Arabia Saudite ishte konkurruese nga fillimi e deri në fund në Kupën e parë Botërore në Lindjen e Mesme.