Sport

Llapi vazhdon mbrojtjen e Kupës kundër Lirisë

 

Vetëm një ndeshje prej tetë përballjeve në 1/8 e finales të Kupës së Kosovës, do të jetë ndërmjet skuadrave të Superligës. Shorti për këtë fazë të Kupës së Kosovës është tërhequr të enjten, ndërsa ndeshjet do të luhen më 4 dhe 5 shkurt të vitit të ardhshëm.

Në duelin e vetëm te skuadrave të Superligës, do të ndeshen Prishtina me Dukagjinin.