Sport

Hazardi beson se Belgjika ka forcë për ta përballuar presionin

 

Kapiteni i Belgjikës, Eden Hazard thotë se janë në gjendje për t’iu përgjigjur pozitivisht presionit të madh të ndeshjes vendimtare kundër Kroacisë të enjten. Ai ka thënë se kanë pasur një takim të hënën dhe janë zotuar se do ta japin maksimumin ndaj Kroacisë.

Ai ka mohuar se ka mosmarrëveshje në kampion e Belgjikës.