Sport

Hazardi kërkon nga gjyqtarët më shumë kartonë

 

Eden Hazard ka kërkuar nga gjyqtarët e Kupës së Botës që të jenë në mbrojtje të lojtarëve si ai dhe Neymar.

Belgu Hazard ishte lojtari i dytë më i penguar në turne pas ndeshjeve të para të fazës grupore, pas Neymarit të Brazilit.