Sport

Adhuruesit e futbollit: Kanadasë iu mohuan dy penallti

 

Tifozët e futbollit janë ndarë të pakënaqur me gjyqtarin Janny Sikazwe dhe kanë thënë se ai ia mohoi Kanadasë dy penallti kundër Belgjikës.

Gjyqtari nga Zambia e dha një penallti në minutën e nëntë kur Yannick Carrasco preku topin me dorë brenda në zonë, por Alphonso Davies dështoi të shënonte.