Sport

Ronaldo mungon në stërvitjen e Portugalisë, nuk luan ndaj Nigerisë

 

Cristiano Ronaldo ka munguar në seancën stërvitore të Portugalisë të mërkurën për shkak të dhimbjeve në bark, problem që do ta përjashtojë atë nga ndeshja përgatitore e Kupës së Botës kundër Nigerisë.

Portugalia do të luajë kundër Nigerisë në Lisbonë të enjten përpara se të fluturojë për në Katar dhe trajneri Fernando Santos e konfirmoi mungesën e Ronaldos për këtë ndeshje. Përgatitja e Ronaldos në Kupën e Botës ka qenë e mbushur me publikimin e pjesëve të një interviste televizive, në të cilën lojtari i madh i futbollit tha se ndihet i “tradhtuar” nga Manchester Unitedi dhe nuk e respekton trajnerin Erik ten Hag.