Sport

Tenistja Halep dështon në testin e dopingut

Foto: AP
 

Ish-fituesja e Wimbledonit dhe tenistja numër një në botë, Simona Halep ka rezultuar pozitive në testin e dopingut për një substancë të palejuar, të premten.

Rumunia 31-vjeçare me të dështuar në këtë test dopingu, ka reaguar në rrjetet sociale duke insistuar se është plotësisht e pafajshme. Megjithatë, nëse Halep nuk e vërteton pafajësinë, atëherë ky do të ishte skandali më i madh i dopingut në tenisin e femrave që nga fiasko e Maria Sharapovas në vitin 2016.