Sport

De Jong kërkon largimin nga Barcelona

Foto: AP
 

Frenkie De Jong ka vendosur përfundimisht të largohet nga skuadra e Barcelonës. “Mund Deportivo” raporton të premten se holandezi tashmë ka njoftuar krerët e klubit për vendimin e tij.

Mësohet se De Jong po dëshiron të largohet në afatin kalimtar të janarit dhe Barcelona është e gatshme ta lirojë për 80 milionë euro.