Sport

Ballkani i motivuar për ta fituar edhe ndeshjen e dytë në Evropë

 

Trajneri i Ballkanit, Ilir Daja kishte një porosi për futbollistët e tij para ndeshjes kundër Sivassporit. Ai në konferencën për media të mërkurën, tha se ekipi i tij duhet të qëndrojë me “këmbë në tokë” dhe të angazhohet maksimalisht për ndeshjen e katërt të Ligës së Konferencës.

Ballkani të enjten zhvillon një prej ndeshjeve më të rëndësishme në rrugëtimin e tij në Ligën e Konferencës. Pas fitores së parë të arritur në Sivas javën e kaluar, të enjten Ballkani e pret Sivassporin turk në Prishtinë. Një fitore do të rriste gjasat për të kaluar në fazën nokaut të Ligës së Konferencës. Dueli i kthimit mes Ballkanit dhe Sivasporit, do të zhvillohet të enjten prej orës 21:00 në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë dhe i takon xhiros së katërt të kësaj gare.