1 perditesime
20:43

Fitorja e dytë e Unitedit në Ligën e Evropës

Manchester Unitedi e ka shënuar fitoren e dytë këtë sezon në Ligën e Evropës.

Skuadra angleze e ka mposhtur Omonia Nicoasian si mysafire me rezultatin 3:2.

Vendasit kaluan të parët në epërsi me golin e Karim Ansarifard që shënoi në minutën e 38-të.

Unitedi u rikthye në pjesën e dytë, duke shënuar tre gola, kurse vendasit realizuan një herë.

Marcus Rashfordi barazoi rezultatin në 1:1 në minutën e 53-të. Pas dhjetë minutash Anthony Martial realizoi golin e dytë dhe të fitores. Rashfordi shënoi edhe golin e tretë në minutën e 84-t.

Për vendasit shënoi Nikolas Panagiotou për të ngushtuar rezultatin në 2:3, gol që ishte i fundit në këtë përballje

Cristiano Ronaldo ishte titullar tek Unitedi dhe asistoi te goli i tretë i ekipit anglez.

Ekipi anglez ka gjashtë pikë dhe zë vendin e dytë në Grupin E. Omonia renditet e fundit me zero pikë.

19:40

Manchester Unitedi po pëson nga Omonia në Ligën e Evropës

Manchester Unitedi po pëson 1:0 nga Omonia Nicosia në kuadër të Ligës së Evropës.

Karim Ansarifard ka kaluar në epërsi skuadrën qipriotë në minutën e 34-t.

Cristiano Ronaldo po udhëheq sulmin e Unitedit.