Sport

Zelarayan shkruan historinë me golin nga gjuajtja e lirë

 

Të mërkurën mbrëma, mesfushori i skuadrës Columbus Crew, Lucas Zelarayan, shkroi historinë në ligën MLS të futbollit në SHBA, pasi theu rekordin për shënimin e golit nga gjuajtja e lirë, nga distanca më e madhe.

Në minutën e 36-të në ndeshjen kundër Charlotte FC, Zelarayan e pa daljen e portierit Kristijan Kahlina dhe gjuajti direkt në portë.