1 perditesime
22:55

Reali shënon fitoren e tretë

Real Madridi e ka shënuar fitoren e tretë në po aq ndeshje të Ligës së Kampionëve.

Të mërkurën në “Santiago Bernabeu”, kampioni në fuqi i Evropës e ka mposhtur Shakhtar Donetskun me rezultatin 2:1.

Të tre golat u shënaun në pjesën e parë.

Rodrygo (13’) dhe Vinicius Junior (28’) realizuan për Realin. Për Shaktari shënoi Oleksandr Zubkov në minutën e 42-të.

Ndeshja i takon Grupit F të Ligës së Kampionëve. Me nëntë pikë Reali është lider i grupit.

21:50

Reali në epërsi kundër Shakhtarit

Rodrygo (13’) dhe Vinicius Junior (28’) kanë shënuar për Real Madridin në pjesën e parë në duel me Shakhtar Donetskun.

Reali po fiton 2:1 pas 45 minutave të parë. Shaktari ka ngushtuar epërsinë në 2:1 me golin e Oleksandr Zubkov në minuën e 42-të.

Ndeshja i takon Grupit F të Ligës së Kampionëve dhe po zhvillohet në “Santigao Berbaneu”.